NOTA BENE

NB!

В судовій практиці дуже часто почали зустрічатись спори між спадкоємцями щодо їх часток при спадкуванні незавершеного будівництва житлового будинку (домоволодіння) або іншої споруди. Багато випадків незавершеного будівництва пояснюється економічними чинниками в державі. Чи відрізняється спадкування такого майна, а точніше права на те будівництво, яке розпочате спадкодавцем відповідно до діючих будівельних норм і правил на земельній ділянці, отриманої останнім на законних підставах.

Детальніше »

При прийнятті спадщини спадкоємцю необхідно пам’ятати про такий елемент процедури оформлення, як оподаткування спадщини, оскільки відповідно до законодавства спадкоємці є відповідальними за сплату податку до державного бюджету. Порядок оподаткування та об’єкти, підлягають оподаткуванню, визначено Податковим Кодексом України. Так, в статті 174.1 Податкового Кодексу України встановлено об’єкти спадщини платника податку, що підлягають оподаткуванню податком на доходи з громадян.

Детальніше »

За звичним для всіх сценарієм у випадку відкриття спадщини спадкоємці проходять процедуру отримання свідоцтва про спадщину, а потім вступають в права на спадкове майно. Як правило, спадкодавці та спадкоємці не є фахівцями в галузі спадкового права, а тому не враховують на майбутнє наявність такого правового документу як довіреність, яка може бути використана як до настання моменту відкриття спадщини, так і після. За звичним для всіх сценарієм у випадку відкриття спадщини спадкоємці проходять процедуру отримання свідоцтва про спадщину, а потім вступають в права на спадкове майно. Як правило, спадкодавці та спадкоємці не є фахівцями в галузі спадкового права, а тому не враховують на майбутнє наявність такого правового документу як довіреність, яка може бути використана як до настання моменту відкриття спадщини, так і після. В деяких випадках, наявність довіреності дає можливість спадкоємцю або управителю спадщиною оперативно, без зайвих обмежень, мати доступ до майна (окремого підприємства, нерухомого майна, рахунку або коштовностей в банку) та запобігти його зменшенню чи спричиненню йому збитків.

Детальніше »

Повсякденне життя переміщається з кожним днем в інтернет простір. Це стосується майже всіх сфер життєдіяльності людини. Майже всі дорослі, працюючі або непрацюючі громадяни, студенти та підлітки мають справу з інтернет-послугами: власні електронні адреси, сторінки (домени), персональні рахунки в фейсбуці, твітері, інших соціальних мережах, грошові онлайн-рахунки та розрахунки через онлайн-сервіси, такі як Приват 24 або PayPal, права на знаки для товарів та послуг, власні рекламні послуги, купівля-продаж майна через інтернет, страхові та інші послуги за допомогою спеціальних сервісів, збірники документів, книг, музики, тощо.

Детальніше »

Може статися так, що під час Вашої відсутності в Україні, у вас відкриється спадщина і у Вас виникне потреба прийняти спадщину або відмовитися від неї. Як це правильно зробити, щоб самому терміново не повертатися на батьківщину? Відповідно до статті 1269 Цивільного кодексу спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах — уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.

Детальніше »
Безкоштовний
дзвінок адвокатам