NOTA BENE

NB!

Останнім час збільшилася чисельність подорожей українців за кордон. І навпаки, іноземних громадян все більше подорожує шляхами України. Відповідно збільшилося і число випадків ДТП в Україні за участю іноземців та іноземних транспортних засобів. В стресовій ситуації для потерпілого в ДТП іноземця, який обмежений у спілкуванні українською мовою, важливо правильно здійснити саме перші кроки при оформленні наслідків ДТП, оскільки від них залежить перспектива захисту майнових інтересів потерпілого та відшкодування завданих збитків майну і здоров’ю.

Детальніше »

Абревіатура GDPR все частіше зустрічається в новинах, ця частота буде зростати і ось чому. З 25 травня 2018 року в країнах Євросоюзу набуває чинності новий нормативний документ — а саме Регламент захисту персональних даних, який прийнято вже називати GDPR. Цей Регламент є фактично новим та дуже суттєвим засобом щодо захисту персональних даних користувачів в згадуваних країнах і не тільки.

Детальніше »

В судовій практиці дуже часто почали зустрічатись спори між спадкоємцями щодо їх часток при спадкуванні незавершеного будівництва житлового будинку (домоволодіння) або іншої споруди. Багато випадків незавершеного будівництва пояснюється економічними чинниками в державі. Чи відрізняється спадкування такого майна, а точніше права на те будівництво, яке розпочате спадкодавцем відповідно до діючих будівельних норм і правил на земельній ділянці, отриманої останнім на законних підставах.

Детальніше »

При прийнятті спадщини спадкоємцю необхідно пам’ятати про такий елемент процедури оформлення, як оподаткування спадщини, оскільки відповідно до законодавства спадкоємці є відповідальними за сплату податку до державного бюджету. Порядок оподаткування та об’єкти, підлягають оподаткуванню, визначено Податковим Кодексом України. Так, в статті 174.1 Податкового Кодексу України встановлено об’єкти спадщини платника податку, що підлягають оподаткуванню податком на доходи з громадян.

Детальніше »

За звичним для всіх сценарієм у випадку відкриття спадщини спадкоємці проходять процедуру отримання свідоцтва про спадщину, а потім вступають в права на спадкове майно. Як правило, спадкодавці та спадкоємці не є фахівцями в галузі спадкового права, а тому не враховують на майбутнє наявність такого правового документу як довіреність, яка може бути використана як до настання моменту відкриття спадщини, так і після. За звичним для всіх сценарієм у випадку відкриття спадщини спадкоємці проходять процедуру отримання свідоцтва про спадщину, а потім вступають в права на спадкове майно. Як правило, спадкодавці та спадкоємці не є фахівцями в галузі спадкового права, а тому не враховують на майбутнє наявність такого правового документу як довіреність, яка може бути використана як до настання моменту відкриття спадщини, так і після. В деяких випадках, наявність довіреності дає можливість спадкоємцю або управителю спадщиною оперативно, без зайвих обмежень, мати доступ до майна (окремого підприємства, нерухомого майна, рахунку або коштовностей в банку) та запобігти його зменшенню чи спричиненню йому збитків.

Детальніше »
Безкоштовний
дзвінок адвокатам