Як діяти у випадку...

Як діяти у випадку спадкування земельної ділянки

     Успадкування земельної ділянки фактично це перехід права власності на земельну ділянку від спадкодавця до спадкоємців. При здійсненні цього процесу застосовуються загальні норми та підстави для спадкування, які визначенні в законодавстві і для інших об’єктів спадкування, тобто для іншого нерухомого майна. Деякі особливості спадкування землі пов’язані з характеристиками землі, як об’єкту цивільного товарообігу та, відповідно, об’єкту спадкування. Це, наприклад збереження її цільового призначення; виникнення права власності на землю тільки після відповідної державної реєстрації.

Детальніше »

Пред'явлення кредитором спадкоємця вимог по боргах спадкодавця

     Спадкоємці повинні знати, що при спадкуванні після померлого родича до них перейдуть не тільки права на майно, а й обов’язки спадкодавця як боржника перед своїми кредиторами, наприклад по невиконаним договорам, банківським кредитам, або в зв’язку з заподіяними спадкодавцем збитками третім особам. У таких випадках володіння об’єктивною інформацією про наявні борги ще до вступу в спадщину дасть можливість спадкоємцю прийняти рішення про відмову від набуття спадщини, та уникнути зайвих витрат на її оформлення та ведення процесу по захисту успадкованого майна від вимог кредиторів.

Детальніше »

Як досягти виконання заповіту, коли у спадкодавця багато спадкоємців, а спадщина складається з великої кількості об'єктів

     Якщо у спадкодавця багато спадкоємців, і він має намір скласти заповіт для розподілу значної кількості майна між ними, то йому може знадобитися допомога по виконанню такого заповіту, для чого законом передбачена можливість призначення виконавця заповіту. Призначити виконавця заповіту можна для виконання будь-якої волі заповідача, як це передбачено статтями 1286 — 1290 ЦК України.

Детальніше »

Строк для подачі заяви про прийняття спадщини пропущений

     У випадку пропуску спадкоємцем строку для подачі заяви про прийняття спадщини закон надає право останньому подати до суду позов про визначення додаткового строку для подання такої заяви. Однак, можливість подати позов, що передбачено ч.3. ст. 1272 Цивільного кодексу України, не означає, що це можна зробити в будь-якому випадку.

Детальніше »

Наявних боргів спадкодавця

     Спадкоємці повинні знати, що в порядку спадкування до нього перейдуть не тільки права на майно, а і обов’язки спадкодавця як боржника перед своїми кредиторами, наприклад за банківськими кредитами. В такому разі володіння об’єктивною інформацією про такі наявні борги дасть можливість спадкоємцю уникнути зайвих витрат на оформлення спадщини...

Детальніше »

Необхідності складання заповіту

     Ще до того моменту, як спадкоємець помре, він та його нащадки повинні враховувати (прораховувати), те як вони будуть ділити спадщину. Саме вірно складений заповіт чи спадковий договір може убезпечити спадкоємців від зайвих витрат та спору між ними щодо майна, з якого складається спадщина.

Детальніше »

Необхідності оформити спадок

     Оформлення спадщини поєднується як з втратами особистого часу, так і з витратами значних коштів на покриття послуг нотаріуса, реєстраційних органів, сплати податку тощо. Довготривалий процес оформлення та отримання документів на успадковане майно може потім виявитись не зовсім раціональним, оскільки в деяких випадках майно буде обмеженим в вільному обігу.

Детальніше »

Відкриття спадщини

     При відкритті спадщини спадкоємці, які бажають успадкувати майно, повинні врахувати такі обставини: — при наявності заповіту щодо кількох спадкоємців з різними частками ризик спору між ними є достатньо великим, що повинно мотивувати сторони до запобігання та мирного врегулювання майбутнього спору до того як вини отримують свідоцтва про спадщину на майно.

Детальніше »
Безкоштовний
дзвінок адвокатам