Практика ЄС для українців

Особливості спадкування у відносинах з іноземним елементом «Республіка Польща -Україна»

     Багато українців працюють в Польщі або ведуть в цій країні власний бізнес, набуваючи певних активів, зокрема нерухоме майно, переїжджають в сусідню державу на постійне місце проживання, отримавши «карту поляка», або проживають, уклавши шлюб з громадянином або громадянкою Польської республіки. Для всіх є корисною інформація про порядок спадкування майна в цій державі та набуття у власність нерухомого майна. І навпаки, багато польських громадян з різних причин проживають в Україні, що може бути підставою для застосування у випадку їх смерті спадкового права України.

Детальніше »

Деякі особливості спадкування в Німеччині та Україні

     Українці, перебуваючи в Німеччині хто постійно, а хто тимчасово, повинні враховувати особливості законодавства ФРН та України, яким встановлені правила спадкування. Це питання є цікавим як для потенційних спадкоємців українських громадян, які проживають в Німеччині, так і для німецьких громадян, близькі яких проживають в Україні. Не дивлячись на схожість багатьох понять спадкового права Німеччини та України, інститути спадкування за законом та заповітом, процесуального порядку отримання спадщини мають принципіальні особливості та розбіжності, неврахування яких приведе до втрат як часу, так і коштів.

Детальніше »

Деякі особливості успадкування і розшуку рахунків в банку Швейцарії

     Якщо Ви як спадкоємець знаєте або припускаєте, що у Вашого померлого родича був рахунок у Швейцарському банку, інші валютні цінності, депоновані цінні папери або цінності в сейфі, то вступити в спадщину наявними в банку активами Вам буде не просто. І причиною тому є особливості законодавства Швейцарії і його застосування банками, часто не на користь спадкоємців. Після отримання інформації про смерть власника швейцарського рахунку (інших активів), банк зупиняє всі операції по ньому (заморожує рахунок), поки спадкоємці не заявлять про свої права.

Детальніше »

Що потрібно знати українцям при спадкуванні коштів за кордоном

     Дуже багато українців перебувають зараз в Європі, і, зрозуміло, відкривають рахунки як для зарахування заробітної платні, так і для інших цілей, зокрема з метою накопичення (депозит), ведення підприємницької діяльності, тощо. У випадку смерті родичам українця, навіть у випадку, коли вони знають про наявність рахунка, відкритого спадкодавцем в іноземному банку, дуже часто не просто отримати наявні на ньому кошти в якості спадщини. Зокрема перепоною для цього можуть бути не тільки іноземна мова та чуже законодавство, чи необхідні транспортні та візові витрати, а те, що в країні відкриття рахунку необхідно пройти додаткову процедуру, подібну до процесу прийняття спадщини в України з дотриманням діючого права, яке регулює порядок спадкування майна.

Детальніше »

Єдиний для всіх країн принцип визначення права, яке застосовується при спадкуванні

     З 17 серпня 2015 року в Євросоюзі буде діяти єдиний для всіх країн принцип визначення права, яке застосовується при спадкуванні. Держави Європейського співтовариства уніфікували своє законодавство про спадкування в частині визначення права, яке застосовується у випадку смерті особи в іншій державі-учасниці Євросоюзу, ніж тієї, громадянином якої була така особа. До цього в кожній державі діяли свої колізійні норми, які часто зводили нанівець передбачені в заповітах норми спадкування майна особи, яка померла не на території держави, громадянином якої вона була. Починаючи з 17 серпня 2015 р., в Євросоюзі буде діяти єдиний принцип визначення права, яке застосовується при спадкуванні, а саме буде застосовуватись право, підсудність та компетенція органів тієї держави, в якій особа мала постійне місце проживання на момент смерті, за винятком, коли право, яке повинно застосовуватись, було визначено спадкодавцем в заповіті.

Детальніше »
Безкоштовний
дзвінок адвокатам