Укладення договору можливе тільки після розгляду та прийняття адвокатом доручення, де адвокат має приділити увагу дотриманням принципів добросовісності, законності, компетентності та конфіденційності доручення.


Приймаючи доручення, адвокат повинен зважити на свої можливості по його виконанню і зобов’язаний відмовитись від прийняття, якщо є достатні підстави вважати, що стосовно цієї ситуації норми Правил адвокатської етики, так саме як й принципи , що зазначені вище не можуть бути ним дотримані.


Крім цього, у випадку, коли для досягнення рівня компетентності, необхідного для належного виконання зобов’язання, правник потребує спеціальної підготовки (яка виходить за межі звичайної і вимагає значно більше часу через відсутність спеціальних знань законодавства, що підлягає застосуванню в даному випадку, або досвіду ведення відповідної категорії справ), він зобов’язаний до укладення договору з клієнтом попередити останнього про необхідність її проведення.


Ще однією допустимою причиною відмови від прийняття доручення може бути значний обсяг зайнятості адвоката, внаслідок якого неможливо забезпечити необхідну сумлінність та оперативність його виконання, ретельність підготовки (окрім випадків, коли відмова від прийняття доручення в конкретній ситуації може призвести до суттєвого порушення прав та законних інтересів особи, або коли клієнт дає згоду на запропоновані йому строки виконання бажаного, якщо відстрочка суттєво не позначиться на можливості належної реалізації взятого зобов’язання).


В будь-якому випадку, до укладення договору адвокат зобов’язаний попередити клієнта про всі складнощі і можливі негативні наслідки для результату виконання визначеного завдання, пов’язані з обсягом його зайнятості. А до моменту підписання договору про надання правової допомоги у справі, що підлягає судовому розгляду, обов’язково повинен з’ясувати всі відомі обставини, що можуть позначитися на визначенні наявності правової позиції та її змістовному вираженні, а також запитати і вивчити всі відповідні документи, які є в розпорядженні оcоби, яка звернулась за допомогою.

У випадку досягнення домовленості про особисту зустріч, що є найбільш продуктивною формою для співпраці, з метою обговорення деталей справи та прийняття доручення на її ведення, ми радимо своїм Клієнтам максимально підготуватись до неї.

По-перше, необхідно зробити і взяти з собою всі копії документів (оригінали завжди залишайте дома в сейфі), які мають відношення до Вашого питання.

По-друге, занотуйте для себе опис спірної ситуації, ті питання, які Ви хочете поставити адвокату і на які отримати відповіді, будь-які інші свої побажання. Таке планування збереже Ваш та наш час і буде сприяти ефективному вирішенню справи.

На першій зустрічі ми дамо Вам відповідь на такі питання:

  • чи можливо вирішити Вашу справу та які правові інструменти існують для цього;
  • чи можемо ми особисто Вам допомогти та взятись за Ваше доручення;
  • що ми можемо зробити для Вас безпосередньо вже завтра та що ми радимо зробити терміново Клієнту,
  • скільки всього часу потрібно для розв’язання проблеми;
  • як ми оцінюємо перспективу виграшу справи або досягнення бажаного для Вас результату;
  • яка вартість гонорару адвоката, обсяг та розмір всіх витрат по справі.

У випадку отримання Клієнтом позитивних відповідей на поставлені ним питання, особиста зустріч, за звичай, закінчується укладенням договору про надання правової допомоги, а при необхідності, ще і довіреності на ведення справи перед третіми особами або в державних установах.

У випадку, коли особиста зустріч не можлива, або цього не бажає Ви, то в цьому випадку першу консультацію ми можемо надати по телефону, письмово або по скайпу.

Якщо Вас зацікавили наші послуги в галузі права, у вас є можливість зв’язатися з нами та зробити терміновий безкоштовний телефонний дзвінок з сайту , або написати по електронній пошті: info@heritabulus.ua; або зателефонувати напряму адвокатам по телефону :+38 (066) 243 75 23; +38 (067) 232 41 67.

Особливості надання письмової консультації